About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No. 142/A 34903 Pendik İstanbul

(0532) 738 35 88

İçerik Başlıkları

Mutfak Tadilatı Hakkında

Bir evin kalbinin mutfak olduğunu söyleyebiliriz.  Mutfaklar sadece yemek pişirdiğimiz ya da yemek yediğimiz yerler değildir. Vaktimizin büyük bir kısmı mutfaklarda geçer. Bu yüzden mutfakların doğru tasarlanmış olması, işlevsel olması büyük önem taşır. Mutfak düzenlemesinde dolap kulpundan tutun da evin diğer odalarıyla olan uyumuna kadar her şey önemlidir. Bu yazımızda mutfak tadilatı hakkında bütün detayları anlatacağız.

Mutfak Tadilatı Nasıl Yapılır?

Tadilat işine girişmeden önce yapılacak işlerinizi planlayabilirsiz. Plan yapmak bu süreci oldukça kolaylaştırır. Adımlar halinde ilerlerseniz kafa karışıklığı yaşamazsınız.

Öncelikle nasıl bir mutfak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Çünkü her ailenin istek ve ihtiyaçları farklıdır. Bu yüzden siz bir mutfaktan neler beklersiniz düşünün.  Bu süreçte muhakkak aile bireylerinizin görüşlerini alın. Çünkü evinizin kalbi olan mutfak sizlerin ortak yaşam alanını oluşturuyor.

‘’Mutfağınızın alanı nasıl? ‘’ bu sorunun cevabı seçeceğiniz masanın büyüklüğünü bile etkiler.  Şuan ki mutfağınızda memnun olmadığınız şeyler neler? Nasıl olmuş olsaydı daha iyi olurdu tarzında sorular tadilata başlamadan önce sorulmalıdır. Bu sorular hayalinizdeki mutfağa kavuşmak için önem taşıyor.

Hedefi belirlediniz. Tadilat için ne kadar bütçeye hesabınız var bunu hesap ettiniz. Şimdi sıra alışveriş için mağaza araştırması yapmaya geldi. Alışveriş listenize mutfakta yapacağınız değişimler için gerekli olan bütün eksikleri yazabilirsiniz.

Mutfak Tadilatında Zemin Çalışmaları

Mutfak tadilatında zemin çalışılacağı zaman genelde taşla döşeme yapılır. Temizlik ve işlevsellik açısından daha kullanışlı olan taş döşeme çeşitlerini fayans, seramik gibi ürünler oluşturur. Fayans döşenirken kullanılan ürünün kalitesi kadar işçilikte önemlidir.

Fayansların arasındaki boşluğu doldurmak için sıkılan derzin eşit miktarda uygulanması gerekir. Zeminde yükselti farkı olmamalıdır. Simetrik şekilde fayanslar döşenmeli ve akıntı için gerekli eğim muhakkak verilmelidir.

Bu hususlara dikkat edilirse görsellik sağlanır. Mutfak tadilatında zemin çalışması yapılırken en önemli şeyin işçilik olduğunu söylemiştik. Bu sebepten işinde tecrübeli ve başarılı ustalarla çalışmak ayrıcalık olacaktır.

Mutfak Tadilatında Yenileme Fiyatları

Mutfakta yapılacak tadilat işlemleri hesaplanırken yapılan bütün iç ve dış yenileme işlemleri hesaplanır. Mutfağın genelinde yapılacak işlemler:

Mutfak dolabı,  tezgâh, tesisatların yenilenmesi, tezgâh arası fayans döşemesi ve boya badana işleri gibi tüm işler ortalama 30.000 TL civarındadır.

Yapı ve Tesisat Malzemelerinin Fiyatları

Mutfak dolabı; lake, highgloss, akrilik, balon kapak: 18.500 TL

Tezgâh yapımı; quars, granit, çimstone tezgâh taşı:5.000 TL

Elektrik, su tesisat, tesisatlarını yenilemesi: 2.000 TL

Kırım, hafriyat, hafriyat yapımı; Tezgâh, dolapların, fayansların sökülmesi:  2.000 TL

Fayans ve granitlerin duvarlara döşenmesi: 4.000

Mutfak Tadilatı Aşamaları

Mutfak tadilatı aşamalarını detaylıca ele alalım. İlk olarak eski mutfak dolapları sökülür. Yerde kullanılan fayans ya da seramik sökülür. Aynı şekilde duvardaki eski malzeme sökülür. Bütün kırım döküm işlemlerinden sonra ortalıktaki moloz yığınları mutfaktan çıkarılır.

Şimdi sıra mutfak tadilatında yapılacak yeni işlemlere gelelim;

Yukarıda sıraladığımız işler mutfak tadilatında kabaca yapılan çalışmalardır. Şimdi sıra küçük ve detaylı işlerdedir.

Mutfak Tadilatı Kaç Gün Sürer?

Mutfak tadilatı çok geniş şeyleri içinde kapsar. Yaptırmak istediğiniz işlemlerin çeşitliliğine göre tadilat süresi uzar. Mutfak tadilatında ortalama bir süre vermek gerekirse minimum 1 hafta maksimum 1 ay gibi bir zaman zarfında yapılabilir.

Mutfak Tasarım Çeşitleri

Son zamanların en çok tercih edilen mutfak tasarımı ada mutfaklardır. Ada mutfaklar modern çizgileri üzerinde barındırdığından mutfağınıza şıklık katacaktır. Ada mutfaklar tezgâh kullanımı açısından da oldukça fonksiyoneldir.

Günümüzde mutfakların sadece yemek için kullanılmadığını söylemiştik. Evin içindeki en önemli yaşam alanlarını mutfaklar oluşturuyor. Bu sebeple mutfağınızda kullanacağınız oturma grupları mutfağınızı oldukça konforlu hale getirebilir.

Mutfakta renk uyumuna gelecek olursak önceden renk kullanımı tek düze idi. Yani mutfakta fazla renk kullanımına yer verilmezdi. Artık renkleri harmanlıyoruz ve mutfakta harikalar yaratıyoruz. Örneğin çift renkli dolap modelleri günümüzde en çok tercih edilen türlerdendir. Üst dolap ile alt dolabın renklerindeki zıtlık mutfağın derinlik kazanmasını sağlar.

Neden Mutfak Tadilatı Yaptırmalıyız?

Mutfak evin kalbidir” derler; dolayısıyla o kalbi beslemek gerekir. Bunun için yapmanız gereken mutfağınızı gün ışığı ve açık renk bir mutfak tercih etmekteden geçmektedir. Evlerimizde en yoğun kullanıdığımız alanların başında mutfaklarımız gelmektedir. Zaman içersinden mutfak dolapları ve seramikleri yıpranmaktadır.Nem, Yemek Buharı vb gibi durumlardan mutfaklar deforme olmaktadır.

Sorularla Ev Tadilatı

Bir Mutfak Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Yapılacak İşin Detayına Göre Değişebilmektedir. Ortalama Minumum 15 ile 25 Gün Arası Sürmektedir.(Full Banyo Tadilatı)

Mutfak Dolabını mtül ne kadara yapıyorsunuz?

Yapılacak işin detaylarına göre değişiklik gösterebilmektedir(Medefelam , Suntalam, Mebran,Akrilik )

Tezgah Arası 30×60 seramik mi yoksa mozaik seramik mi kullanılmalı ?

Evet yapılmalıdır yeni projeye göre musluk bataryası ve elektirik prizleri güncellemelidir.

Elektirik ve Su Tesisatında Değişiklik Yapılmalı mı?

Evet yapılmalıdır yeni projeye göre musluk bataryası ve elektirik prizleri güncellemelidir.

Fayans ve Kalebodur Sökmeden Tadilat Yapılabilir mi?

Evet yapılabilir fayans üzerine dolgulu astar kullanılarak sağlıklı bir uygulama gerçekleştirebiliriz.

Mutfak Zemini Nasıl Olmalı ?

Müşterinin tercihine göre suya dayanaklı parke veya seramik uygulanabilir.

Ödeme Şekliniz Nasıl?

Yapı Dekor Olarak Nakit veya Kredi Kartına Taksit Seçeneğimiz Bulunmaktadır.

Şimdi Uygun Komple Mutfak Tadilatının Fiyatını Öğren

Hemen Ara
Whatsapp