About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No. 142/A 34903 Pendik İstanbul

(0532) 738 35 88

Ev Tadilat Dekorasyon

Ev Tadilat Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev tadilat ve dekorasyon işleri pek çok kişinin bilmediği ve merak ettiği konulardan biridir. Türkiye’de her 10 kişiden 7’si kendini yenileme ustası olarak görebilir. Kalan 3 kişi hiçbir şeye dokunmayanlardır. Her neyse, gelelim tadilatlara. 

Ev tadilat ve dekorasyonu uzun süre aynı evde yaşıyorsanız, kaçınılmaz bir taleptir. Bir süre sonra kapı kapanmamaya başladı, musluk akmaya başladı ve dolaplar taşmaya başladı. Temayı boya/sıva ile açıyorsunuz ve ısı yalıtımı sağlıyor. Tüm bunların nasıl işleyeceği hakkında siyah beyaz düşünmeyin. Gelin hep birlikte ev dekorasyonu nasıl yapılır ve yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atalım:

1) Ev tadilat ve dekorasyonuna başlamadan önce evinizin ihtiyaçlarını belirleyin. Durum tespiti hem bir bütçe belirlemenize yardımcı olabilir hem de işiniz bittiğinde her şeyin bittiğini düşünüyorsanız, hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

2) Yenilenecek odadaki küçük eşyaları kutulayıp çıkarabilirsiniz. Bu nedenle ortaya çıkacak toz ve kirden etkilenmezler. Büyük mobilyaların branda ile kaplanması büyük ölçüde koruma sağlayabilir.

3) Titiz delme işi tamamen bitmeden temizlemeye çalışmayın.

4) Ev tadilat ve dekorasyon sırasında ustaların yanında olmak istemiyorsanız, bu süre zarfında bir arkadaşınızın evini ziyaret edebilirsiniz. Ancak ustaların üzerinde durmak ve rehber olmak daha sonra sürprizler yaşamanızı engelleyecektir. Ama abartacak, teri tereyağlı satacak şekilde yapılmamalı. Sonuçta her işin uzmanı var. 

Ev Tadilat Dekorasyonu Fiyatları

Ev tadilat dekorasyon fiyatları ile evinizi modern ve zarif bir şekilde yenilemeniz mümkündür. Bunu yaparken özellikle sunduğu paketlerle bir seçim yapmanızı sağlar. Tam bir ev tadilatı için özellikle ev sahipleri, bir işin nasıl yapılacağına dair fikirlerini açıklayamazlar. 

Ev tadilat işleri, bir dekorasyon sürecinin başarısı, ancak sahibinin hayallerindeki evi en iyi şekilde tanımlaması ile olur. Eksik ifade edilen istekler projelerin farklı olmasına neden olur. Bu nedenle müşterilerimizin yapacakları işi kolayca anlatabilmeleri ve isteklerini daha özlü bir şekilde sunabilmeleri için örnekler hazırladık. 

Ev tadilat dekorasyon fiyatları için örneklerde yapılacak çalışmaların unsurları ve çalışmaları her bütçeye uygun bir şekilde sunulmaktadır. Müşteri ek iş talep ederse, bu örneklerin dışındaki işlerin ek maliyetleri toplam rakamdır. 

Ev Tadilat Dekorasyonu Aşamaları

Ev tadilat dekorasyon bölümlerine geçelim: 

Banyo: Ev tadilat fiyatları için bütçeniz kısıtlıysa banyonuzu elden geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak sorun sadece kiremitteyse, yapıştırmayı deneyebilirsiniz. Tuvalet, lavabo, küvet veya duş gibi banyo ürünlerini yenilemeyi düşünüyorsanız, fiyatları karşılaştırdığınızdan emin olun. Önce biraz araştırırsın. Parke mi mermer mi daha iyi, hangi parke daha kullanışlı gibi soruların cevaplarını bulduktan sonra seçiminizi yapın.

Döşeme: Evinizin eski döşemelerinden memnun değilseniz ve değiştirmeyi düşünüyorsanız, öncelikle biraz araştırma yapmanızı öneririz. Parke mi mermer mi daha iyi, hangi parke daha kullanışlı gibi soruların cevaplarını bulduktan sonra seçiminizi yapın. Mermer zemin ise parke yapmakta bir sakınca yoktur. Ancak, önceki parke zemininiz eskiyse veya suya dayanıklı değilse, tamamen söküp ardından güncellemek emek yoğun olabilir.

Kapı ve Pencere Tadilatı: Kapınız gerçekten kullanılamaz durumdaysa komple yenilenmesini öneririz. Ancak, sorun yalnızca kapı kolu veya çerçeve ile ilgiliyse, küçük bir değişiklik hile yapabilir. Yani sıfırdan başlamanıza gerek yok. Pencere eskiyse, yalıtımla ilgili sorunlara neden olabilir. Yalıtım için PVC modelleri tercih edebilirsiniz ancak bilmelisiniz ki her model aynı değildir. Örneğin sürgülü kapı ve pencereler ısı yalıtımı açısından pek kullanışlı değildir.

Yalıtım: Binanızın dış mantosu yoksa ve yakın gelecekte olmayacağından eminseniz, “işiniz bitince” diyerek iç cephe yalıtımına başlayabilirsiniz. Yalnızca dış duvarları, kolonları ve kirişleri yalıtın. Çoğu zaman, yalıtım işi yapan bir şirketin fiyatına boya dâhildir. Boya yapacaksanız bir taşla iki kuş vurup yalıtımı kaldırabilirsiniz.

Boya-Resim: Boyayı kendiniz alırsınız diyorsanız bir ustaya danışmadan yapmayın diyoruz. Evinizin ne kadar boyaya ihtiyacı olduğunu bir bakışta bilirler. Boya alıp evi kendim boyayacağımı düşünebilirsiniz ama bu sana gereksiz bir yük. 

Ev tadilat işleri sonrası evi temizlemek sizi 3 gün dinlenemeyecek bir duruma sokar. Üzerine boya eklerseniz yeni evinizin keyfini çıkarmadan yatakta uyuyabilirsiniz. Bunun yerine işi bir uzmana bırakmak en mantıklısı.

Ev Tadilat Dekorasyonu Kaç Gün Sürer?

Ev tadilat dekorasyon süresinin en büyük etkenleri yapılacak tadilatlar örneğin duş kabini, mobilya, dolap vb. gibi etkenlerden kaynaklı uzun sürebilmektedir. Malzemelerin üretilme zamanına göre değişir, evin boş olması veya eşyalı olması.
Ortalama büyüklükteki boş bir evin tamamen yenilenmesi 20 ile 25 gün arasında sürmektedir. Mobilyalı bir evin yenileme süresi 30 ve 35 gün sürebilir.

Yapı ve Tadilat Malzemelerinin Fiyatları

Eski ve harap yapıların yenilenmesi her zaman kalıcı bir çözüm değildir. Bu nedenle yaptıracağınız veya yaptıracağınız tadilat işlemini dikkatli seçmelisiniz. 

Ev tadilat dekorasyon fiyatları sandığınız kadar zor değil, eskisi kadar konforlu da değil. Hasarlı alanlar için en uygun tadilat ve en düşük maliyeti sizin için derledik. Ancak işlem sırasında ek fiyatların ortaya çıkabileceğini unutmamalısınız. Başarısız bir tadilat evinizi, iş yerinizi, sağlığınızı, huzurunuzu ve konforunuzu tehlikeye atabilir. Bu yüzden onarım yaparken bir profesyonel ile çalışmalısınız. Alan yenileme fiyatını sizler için belirledik. 

Banyo tadilatı 300 TL – 3.750 TL 

Mutfak tadilatı 3350 TL – 28500 TL 

Peyzaj (bahçe) tadilatı 300 TL – 16.000 TL 

Çatı tadilatı (m² hesap) 75 TL – 110 TL 

Dış cephe boyası (1/3 * Zemin alan faktörü) 40 ila 410 tl 

Çok şey ustanın becerisine ve deneyimine bağlıdır. Burada iyi bir pazar araştırması gerektirir. İkincisi, malzemenin %35’ini temsil eder. Ayrıca en iyi malzemeleri, çeşitlerini ve bu alanda bilgi sahibi olmalısınız. 

Üçüncüsü nakliye maliyetidir. Satın alacağınız ürünün nasıl, altında, hangi koşullarda ve ne kadara teslim edileceğini, firmanın sigorta kapsamını ve sigortasını bilmeniz gerekir. Sitemiz size bu alanda profesyonel bilgi ve tecrübe kazandıracaktır.

Ev Tadilat Dekorasyonu Örnekleri

Ev tadilat modelleri herkesin yapabileceğini düşündüğü bir iş gibi basit görünebilir, çünkü hiç şüphesiz mekânlarımızın tamamen zevklerimize ve kişisel yaşam tarzımıza göre yaşamanın en harika yollarından biri. 

Ev tadilat modelleri için bazı insanlar doğuştan gelen bir tasarıma sahip olarak doğarlar. Diğerleri bir şekilde tasarım ve tasarım becerileri kazanırlar ve bunları ile uygulayabilirler. Birde geriye kalanlarınız var. Eğer çok fazla tasarım becerisine sahip değilseniz, bazı temel teknikler ve başarılı bir iç mimar ile uzun bir yol kat edebilirsiniz. Kuralları ve prensipleri o kadar basittir ki çoğu insan onları takip eder. 

Ev tadilat listesi kadar güzel olmayabilir, ancak her şeyi elinizde doğru yapabilirsiniz. 

Ev tadilat modelleri, iç tadilatı, ev tadilatı akımı ve bunun gibi malzeme ürünleri aşağıda yer almaktadır. 

1- Kırım ve söküm işlemi

2- Sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı

3- Elektrik tesisatı

4- sıva alçı saten

5- taban, tavan uygulamaları

6- seramik uygulama

7- mutfak dolabı

8- batarya, vitrifiye montajları

9- zımpara boya işlemi

10- kapı montajları

11- laminat parke montajı

12- stropiyer kartonpiyerler

13- elektirik aksamı montajı

14- çelik kapı montajı

15- mobilya ve dolap dizaynı

Ev tadilatı yaptırmak isteyenler bizimle iletişime geçerek fiyat ve bilgi alabilirsiniz. 

Ev Tadilat Dekorasyonu Öncesi ve Sonrası

Bir cevap yazın

Hemen Ara
Whatsapp