About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No. 142/A 34903 Pendik İstanbul

(0532) 738 35 88

Banyo Tadilatı Hakkında

Banyo tadilatı birkaç farklı başlık içerir. Bunlar; sıvama, fayans yapma, gerekli duşlar, banyo dolabı ölçüleri ve montajı şeklinde sıhhi tesisat işleridir.

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır?

Banyo tadilatı öncesi uygun bir projeye ihtiyacı var. Duş odasının yeri, klozetin şekli ve yeri, banyo dolabı, çamaşır makinesinin yeri gibi parametreler belirlenmelidir. Bunları belirledikten sonra ölçün. Ardından boru hattı başlar.

Tesisatçı gerekli muslukları belirttiğiniz yere bırakmalıdır. Bunlar banyo dolabı için sıcak soğuk ve gider boruları, klozet için iki bide çıkışı, küvet musluğunun uçları, sıcak ve soğuk musluk ve çamaşır makinesi gideri olacaktır. Bütün bunlar satın alınacak eşyaları hesaba katar.

Banyo tadilatında 25-30 yıllık evlerin ilginç özellikleri var. Bir kere fayanslar bildiğiniz yapıştırıcıyla değil harçla yapılıyor. Duvarlar mastara uymuyor, kavisli olabilir. Yatay yamuklardan ve dikey yamuklardan bahsediyorum. Bu tür duvarlar için 60cm x 70cm karoları işlemek zor ve zaman alıcıdır. O yüzden bu tür evlerde kiremiti kazıyıp yeniden sıvayıp metreye getirmekte fayda var.

Tutkal, 20 yaş ve altındaki çoğu evde kullanılmıştır. Bu evleri fayanslarına vurarak kontrol ediyorsunuz. Yüksek bir ses duyarsanız, havayı emdiğini ve kırılması ve sıvanması gerektiğini bilirsiniz.

Kontrol ettiğimizi varsayarsak, ses de iyiydi. O zaman üzerine fayans koymak en mantıklısı. Bahsettiğim tüm durumlar farklı maliyetlere yol açtığı için bu konuda emin değilseniz ustalara danışabilirsiniz.

Banyo Tadilatı Yenileme Fiyatları

Tadilat ücretleri, bir kısmını yenilemek bile ciddi bir fiyat farkı vardır. Banyo tadilatında yapı tesisat malzemelerinin özellikleri ve tesisat maliyetleri son derece önemlidir. İnşaat ve tesisat malzemeleri fiyatları aşağıdaki gibidir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak bir maliyet hesabı yapılmalıdır. Normal, normal ve lüks banyolar için fiyatlar değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullanılan malzemelerin kalitesi ve dayanıklılığı da fiyatı değiştirebilmektedir.

Banyo tadilatı ne kadara mal olur gibi soruların cevaplarını düşünmeyin. Ortalama fiyatlar ile yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Montaja dokunmadan sadece banyo zeminini onarır ve maliyeti değiştirebilirsiniz.

Banyo tadilatı kaça mal olur, banyo yenileme fiyatı 3.000 TL ile 4.000 TL arasında, normal bir banyo için banyo maliyeti 6.000 ile 8.000 TL arasında; lüks bir banyo, fiyatı 11.000 TL ile 16.000 lira arasında.

Banyosunu ucuza yenilemek isteyenler için banyonun tamamı 6000 TL – 12000 TL, banyosunu ucuza yenilemek isteyenler için 14.000 TL – 20.000 TL, lüks bir banyo için 23.000 TL – 32.000 TL’dir. 

Kurulum maliyetleri hesaplanırken banyonun nasıl yapılacağı dikkate alınır. Kalıcı banyo, kısmi banyo inşaatı veya genişletme maliyeti değişir.

Kalıcı Banyolar: Bu banyolarda tüm detaylar çok önemlidir ve kiracılardan çok ev sahipleri bu banyoları tercih etmektedir. Bu nedenle işçilik ön plandadır. 

Banyo Tadilatı Aşamaları

Banyo tadilat aşamaları için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Durum Tespiti ve Proje Planlama

Banyo tadilat aşamaları olan ilk işlem tesisatta sorun olduğu tespit edilirse gerekli ölçüleri alınız. Tasarım/proje, kullanıcı gereksinimlerine ve mekan koşullarına göre gerçekleştirilir. Duşa kabin yeri, klozetin şekli ve yeri, banyo dolabı ve çamaşır makinesinin yeri, musluğun yeri, radyatörün tipi ve yeri gibi parametrelerin belirlenmesi çok önemlidir. Su, sıhhi tesisat, elektrik ve gaz tesisatlarının döşenmesi için paneller, aynalar, aydınlatma elemanları ve prizler.

Kırma/taşıma işleri ve takım yenileme

Banyo tadilat projesinde bir sonraki adım kırma ve taşıma işlerine başlamaktır. Gerekirse kurulum sisteminin güncellenmesi ile kırma ve taşıma işi başlar. 

Tesisat döşeme ve seramik döşeme
Tesisat işlerinden sonra duvarda sıva uygulamasına geçilir. Kaba sıva bittikten sonra hamam zeminindeki tesviye kusurlarını gidermek ve suyun tahliyesi için eğim vermek için şap sürülür. 

Su yalıtımı uygulanmazsa veya yanlış yapılırsa hem oda mevcut banyosunda hem de altında su sızıntısı ve rutubeti gibi sorunlar oluşur. Su yalıtımı uygulamasından sonra seramik uygulamasına uygun bir yapıştırıcı ile başlayın ve silikon uygulayın.

Montaj

Seramiğin uygulanmasından sonra dolap ve vitrifiye montaj işlemi başlar.
Banyolarda su ve tesisat elektrikleriyle ilgili boru, kablo, ışık gibi malzemeleri gizlemek amacıyla asma tavan uygulamasının giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Genel olarak yüksek mukavemetli metal asma tavan elemanları, mekândaki nem seviyesinden dolayı tercih edilmektedir


Projenin tamamlanması 

Banyo tadilat aşamalarında tüm işlemler bittikten sonra, tesisatçı muslukları yerine takar. Projede banyo, klozet, banyo dolapları planlı olarak yerleştirilmiştir. Son adım olarak duşa kabin monte edilir. 

Banyo Tadilatı Kaç Gün Sürer?

Banyo tadilatı ne kadar sürer? Gibi soru sorduğunuzu duyar gibiyiz. Banyo tadilatı birkaç şekilde yapılabilir tamamen ne istediğinize bağlıdır. Banyo yenileme süresi en erken 7 gün içinde sona ermektedir. En geç 15 gün içinde sona erer. Banyonuzun yenileme adımlarına bağlıdır. Zeminlerinizi yenilemek istiyorsanız, montaj işine dâhil olacağından bu süre biraz daha uzun olabilir. 

Banyo Tasarım Çeşitleri

Banyo tadilat dekorasyon, değiştirmenin zamanının geldiğini düşünüyorsunuz ve bir banyo tasarımı için ne yapabileceğinizi merak ediyor musunuz? Trendleri takip etmeyi seviyorsanız bu makale tam size göre! İşte uygulayabileceğiniz 2022 banyo dekorasyon fikirleri: 

Bu yıl doğadan ilham alan doğal malzemeler ve detaylarla yapılmış bol miktarda ürün var. Bu banyolar için de geçerli. Ahşap, hasır, sepet veya hatta bitkilerde dolaplar ve banyo aksesuarları… Banyonuza doğal bir izlenim verecek birçok unsur var! bu yıl banyoda sıcak bir yansıma yaratmak için. ! 2022’de ahşap benzeri seramikleri çok göreceğiz gibi görünüyor. 

Banyo dekorasyonunda, en çok tercih edilen ahşap olduğunu belirtmiştik. Ahşabın metal detayları ile kullanımı oldukça popüler ve şık bir seçim! Aydınlatma ürünleri son yıllarda banyo tasarımında oldukça önemli hale geldi. Avize, sarkıt ve aplik gibi farklı aydınlatma seçeneklerinin değerlendirilebileceği banyolarda artık LED’lerin zamanı geldi! Peki, LED’leri nasıl kullanabilirsiniz? 

Dekorasyon da, LED aynaları seçebilir veya istenirse çekici bir banyo tasarımı oluşturmak için şeritleri ışıksız bir aynaya yerleştirebilirsiniz. Banyo düzeni için aynalar çok önemlidir! Banyo dolabınızın üst modülünde ayna yoksa harika bir fikirle paylaşmak isteriz. Banyonuzda değişiklikler yaparak trendlerini takip etmek istiyorsanız sorun değil 

Banyo Tadilatında Zemin Çalışmaları

Banyo tadilati maliyeti en çok arttıran etken dayanıklılık ve uzun ömür, stil ve stil gibi faktörler banyo zemin kaplaması seçerken dikkate alınır. Su geçirmezlik ve nem direnci açısından banyo karosu seçerken malzeme çeşitlerine ve kalite unsurlarına dikkat edilmelidir. Zemin sızdırmazlığı, banyo fayanslarında aranan niteliklerden biridir. Her durumda, zemine su sızması, iş yükünün ve banyo zemininin bozulması açısından sökülebilir ve yeniden yapılandırılabilir. 


Bir banyo tadilatı ne kadara mal olur, banyo fayansları, vinil, kendinden yapışkanlı PVC döşeme, seramik, laminat gibi alternatif döşeme malzemeleri mevcuttur. Banyoya karar vermeden önce ayıracağınız bütçeye karar verin. Belki de yeni bir ev tasarlıyorsunuz veya banyonuzu yeniden şekillendirmek istiyorsunuz. 

Yapı ve Tesisat Malzemelerinin Fiyatları

Banyo tadilatı için gereken malzemeler, yapı ve tesisat malzemelerinin fiyatları hakkında kesin rakamlar önünde bazı engeller var. Öncelikle bu aşamada yapı malzemelerinin kalitesi belirleyicidir. İyi bir araştırma yapıldığında aynı ürünleri daha uygun fiyatlara bulmak mümkündür. Ancak fiyata odaklanmak ve kaliteyi göz ardı etmemek daha önemlidir. Aksi takdirde alınacak ürün kısa sürede işlevini kaybedebilir. Ancak alınacak ürünün kalitesi de fiyatlar üzerinde doğrudan belirleyici bir role sahiptir. Alınacak ürün miktarı da bu noktada bahsedilebilecek bir diğer konu. Ürün miktarının artması fiyatların da aynı oranda düşmesine neden olur. 

Banyo Tadilat Örnekleri

Banyo tadilat modelleri değişiklik aradığınızı düşündüğünüz için, bu yazımızda, banyonuzu arttırmadan bir banyoya sahip olmanız için paylaşacağız. Evdeki tüm odalarda olduğu gibi, banyodaki banyo da ambiyans gücüne sahiptir, bu nedenle işe duvarlarınızı yenileyerek başlayın. Küçük banyolar için akıllı olanlardan biri olan banyo düzeni önerileri ve saklama alanları ile ihtiyacınız olan saklama alanlarına sahip olabilirsiniz. 

Banyo aksesuarlarınızı yenileyin. Aydınlatma ürünlerinden yardım alın. Örneğin, duş kabininizin eski göründüğünü düşünüyorsanız ve duş kabininizi ekonomik bir şekilde yenilemek istiyorsanız, yapışkan filmlerle kendinize yardımcı olabilir ve camları kaplayabilirsiniz! 

Neden Banyo Tadilatı Yaptırmalıyız?

Genelde banyolarımızda buhar ve nem dolayısla banyoda kullanılan ürünlerde (banyo dolabı,duşakabin vs.) bozulmalar ve yıpranmalar olmaktadır.Aynı zamanda klozet, lavabo ve seramik malzemelerinde hijyen ve izolasyon sorunları görülmektedir.Özellikle küçük banyolarda alan darlığından dolayı gömme rezervuar, asma klozet ihtiyacı duyulmaktadır.Eski küvetler yüksek olduğundan çocuk ve yaşlılar kullanırken problem yaşamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz sebeplerden dolayı bir banyo ortalama 10 yılda bir yenileme ihtiyacı duymaktadır.

Sorularla Banyo Tadilatı

Yapılacak İşin Detayına Göre Değişebilmektedir.Ortalama Minumum 7 ile 10 Gün Arası Sürmektedir.(Full Banyo Tadilatı)

Yapılacak işin detaylarına göre değişiklik gösterebilmektedir.Fayansın ebat ve ölçülerine göre değişmektedir.

Banyo dolaplarının medefe tercih edilmesi, kullanılacak klozetlerin kir tutmama özelliği, duşakabin camlarının temperli olması, kullanılacak aksesuarların TSE standartlarında olması.

Evet istediğiniz ölçü ve ebatlarda üretim yapabilmekteyiz.

İkisininde kullanılan banyoya göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Gömme Rezervuar ufak bonyalarda yer avantajı sağlamakla beraber daha modern bir görünüme sahiptir.Normal Klozet kullanılan banyolarda ise klozette herhangi bir müdahale ihtiyacı duyulduğu zaman gömme rezervuara göre daha rahat müdahale edilebilmekte ve tadilat masrafları daha uygun olmaktadır.

Evet Yapıdekor olarak yenilenmelidir.Bunu açıklamak gerekirse tadilat bitirildikten sonra tesisatta oluşabilecek sorunlar ile karşılaşılır ise müdahale sırasında daha fazla masraf ve zaman kaybı yaşanmaktadır.

Evet yapılabilir fayans üzerine dolgulu astar kullanılarak sağlıklı bir uygulama gerçekleştirebiliriz.

Evet yenilenmelidir.Çünkü yeni yapılacak banyo dizaynınan göre ektra elektirik hatları ve prizleri gerekmektedir.

Yapı Dekor Olarak Nakit veya Kredi Kartına Taksit Seçeneğimiz Bulunmaktadır.

Şimdi Uygun Banyo Tadilatının Fiyatını Öğren

Hemen Ara
Whatsapp