Sistre İstanbul

Yıpranmış parkeler için bir çözüm olan sistre uygulaması çok fazla bilinmeyen işlemlerden bir tanesi ve eski parkeleri yeni parkelerden daha iyi bir görüntüye sokan bir uygulama olarak ilerleyen günlerde birçok evde kullanılacak gibi görünüyor. Günümüzde birçok kişi, yıpranan ve ilerleyen senelerde kötü bir görüntü ortaya çıkaran parkeler için ne yapılacağını bilmemektedir. Genel olarak yıpranan parkeler, direkt olarak yeni parkelerle değiştirilmekte, bu durum da maddi açıdan büyük bir yükü, kullanıcıların omuzlarına bindirmektedir. Sistre, parkelerin yenilenmesi, zımparalanması, parkelerin aralarındaki boşlukların doldurulması ve cilalanması işleminin tamamına verilen isimdir. Bu uygulamanın yapılabilmesi için, ilk olarak kaliteli bir uygulama makinasının bulunması gerekir. Bu makine ile birlikte, ilk olarak yıpranmış parkeler 40’lık zımpara ile zımparalanmaktadır. Zımpara işlemi bittikten sonra, parkelerin aralarındaki açıklıkların giderilmesi için macunlama işlemi yapılır. Kuruyan macun sonrasında da yine sistre makinesi ile 60’lık zımpara kullanılarak zımpara işlemi gerçekleştirilir. Son olarak da, 120’lik zımpara ile bir kere daha zımpara işlemi uygulanır. Bu uygulamalardan sonra da, cila işlemi yapılarak, parkelerin mükemmel bir görünüm elde etmesi sağlanır. Son derece ekonomik bir uygulama olmasına rağmen günümüzde pek bilinmeyen bu uygulama, ilerleyen senelerde daha çok kullanılacak ve yıpranmış parkelerin eski görünümüne kavuşması için en çok rağbet edilen işlem olacaktır. Bu nedenle, sizler de parkelerinizi yeniletmek istiyor, yıpranmış parkelerinizden şikayet ediyorsanız, bu tarz bir uygulama yaptırmanız gerekiyor.

Sistre

Sistre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sistre uygulaması öncelikle işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İşinde uzman olmayan ve makinayı elinde alarak cila işlemini yapacağını düşünen kişiler, parkelerin zımpara işlemi sırasında kaliteli bir işçilik ortaya koyamayacak ve parkeleri kötü bir görüntüye sokacaktır. Bu nedenle, uygulamayı alanında uzman ve uzun yıllar boyunca bu işin ustası olarak çalışmış kişiler yapmalıdır. Bu sayede parkeler müthiş bir görünüm elde edebilir ve ilk halinden daha güzel bir görünüme kavuşabilir. Kaliteli bir usta makinayı kullanışı ile kendini belli etmektedir. Uygulama sırasında yapılan zımpara işlemi son derece ağır hareketlerle gerçekleşmelidir. Ağır hareketlerle gerçekleşmediği durumlarda, zımpara işlemi dağınık olabilir ve mükemmel bir parke görünümü elde edilmesi zorlaşabilir. Aynı zamanda, makinanın ulaşamadığı bölümler de, spiral yardımı ile zımparalanmalı, makinanın ulaşamadığı bölgeler de zımpara işlemine tabii tutulmalıdır.

Sistre Fiyatları

Sistre Fiyatları

Fiyatlar hakkında net bir rakam vermek mümkün olmamaktadır. Kullanılacak olan malzemeler, ustanın kalitesi ve işlemin yapılacağı parkenin deforma olma oranı, fiyatları etkileyen temel unsur olmaktadır. Yine de, eskimiş parkenin yerine yeni parke yaptırmaya göre, son derece ekonomik bir uygulama olmaktadır. Bu nedenle, yıpranmış parkelere bu uygulamanın yapılması, kişilerin bütçesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Evinizin görünümünü direkt olarak etkileyen ve son derece kötü bir görüntüye sebep olan yıpranmış parkeler, bu uygulama ile ilk günkü hallerini alabilmektedir. Sistre fiyatları ne kadardır diye merak ediyor ve evinizdeki parkelerin ya da iş yerinizdeki parkelerin ne kadar fiyata cilalanacağını merak ediyorsanız, alanında uzman firmalarla görüşmek ve keşif çalışması talep etmeniz gerekmektedir. Yapılacak olan keşif sonrasında, 75 kg. olan bu makinalar ile birlikte gelen ustalar, evinizin parkelerini ilk günkü görünümlerinden daha güzel bir görüntüye sokacaktır. Uzun yıllar boyunca dayanıklı olan parkelerde ortaya çıkan yıpranmalar, bu uygulama ile giderilerek parkelerin bir o kadar daha kullanılmasına imkan vermektedir.

Sistre Cila Nasıl Yapılır?

Cila uygulamasının nasıl yapıldığından kısaca bahsetmek gerekirse, yukarıda da dediğimiz gibi, ilk olarak keşif işlemi yapılmalı ve keşif sonrasında da fiyatta anlaşma sağlandığı takdirde, ustalar evinize gelerek, işleme hızlı bir şekilde başlayacak ve çalışmaları en kısa sürede bitirecektir. Uygulamada ilk olarak 40’lık zımparalar kullanılmaktadır. Bu zımparalar, zemindeki yıpranmaları ve pürüzleri giderdiği gibi ilerleyen aşamada ortaya konulacak olan çalışmalarda, ön hazırlık olmaktadır. Bu çalışmadan sonra zeminde yer alan açıklıklar, macunlama işlemi ile kapatılmakta, macunun kurumasından sonra da 60’lık zımpara ile tekrar kuruyan macunlardan dolayı ortaya çıkan pürüzler giderilmektedir. Bu işlem de bittiğinde, son olarak 120’lik zımpara ile tekrar zımpara işlemi yapılmakta, zımpara işleminin son aşaması olan uygulama peşinden de, cila işlemi gerçekleştirilmektedir. Cila işlemi, parkelerin eski görünümüne kavuşması için büyük önem taşımaktadır. Cila işlemi de yapıldığında, parkeleriniz eski görünümlerinden daha iyi bir görünüm elde edecektir. Bu konuda sistre cila sayfasında bazı detaylar yer alıyor.

Parkelere Sistre Ne Zaman Yapılır?

Eskiyen parkelere sistre uygulaması istenilen her an yapılabilir. Fakat detaylı şekilde anlatmak gerekirse, parkelerde çizikler oluşmaya başlaması, parkenin deforme olduğuna kanıttır. Çizik oluşan yerler, cilalarının kaybolması nedeniyle, ilerleyen günlerce yara benzeri kararmalara neden olacaktır. Bu kararmalar da parkenin diğer bölümlerini etkileyecek, parke kısa bir süre için kullanılamaz bir hale gelecektir. Bu nedenle, parkenizde çizikler oluşmaya başladığı an uygulamayı yaptırmak, parkelerinizi deforme olmaktan korumak için gereklidir. Çizik oluşmadığı takdirde ve parlaklığını koruduğu takdirde, bu uygulamaların gerçekleştirilmesine gerek yoktur. Yine de daha güzel bir görüntü için, uygulama her an yapılabilir.

Sistre Firmaları

Sistre Firmaları

Günümüzde cila uygulamasını kaliteli bir şekilde yapan firma sayısı son derece düşüktür. Bu nedenle, uygulamayı yaptıracağınız firmayı iyi seçmek, uygulama sonrasında oluşabilecek problemlerde teknik destek imkanını sunan firmalara yönelmek yapabileceğiniz en iyi şey olacaktır. Birçok parkecide, sistre makinası bulunduğu gibi, makina tek başına hiçbir işe yaramamaktadır. Makinanın olması, makinayı kullanacak ustaya bağlı olarak kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de, makina var diye her firmaya iş vermemeniz gerekmektedir. Geçmiş işlerden referansı bulunan ve uzun yıllar boyunca bu sektörde var olmuş firmaları tercih etmeniz, evinizin görünümünü baştan aşağı değiştirmenize yardımcı olacaktır. Sizler de en güzel parkelerde oturmak istiyorsanız, gelen misafirlerinizi güzel ve parlak parkelerde ağırlamak istiyorsanız, bu firmaları seçerken iyi bir seçim yapmanız gerekmektedir. En kaliteli firmalara ulaşmak, onlarla evinizi tamamen yenilemek istiyorsanız, iyi bir araştırma sonrasında, işini en iyi şekilde yapabilecek firmaları bulmanız gerekmektedir. Bu firmaları bulmanız halinde, evinizi gönül rahatlığıyla teslim edebilir, en hızlı şekilde evinizi yenilemenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Eğer sizde parkelerinizi cilalatmak ve eskisi gibi yepyeni olmasını istiyorsanız, İstanbul için bizi telefonla arayabilirsiniz ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adres: Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No. 142/A 34903 Pendik İstanbul

Tel: (0216) 392 31 45

Faks: (0216) 392 31 45

Gsm: (0532) 738 35 88