Sistre Cila İstanbul

Günümüzde parkelerin yenilenmesi ve eski görünümünden daha güzel olması için sistre cila işlemi büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle, sistre uygulamasında yapılan cilalama işlemi de, parkelerin son derece kaliteli bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Cila uygulaması, sistre uygulamasından bağımsız bir işlem değildir. İlk olarak makina yardımıyla zımpara işlemi yapılmakta, zımpara işlemi yapıldıktan sonra da parkelerde ortaya çıkan açıklıklar macun yardımıyla kapatılmaktadır. Kapatılan açıklıklar, tekrar zımpara işlemine tabii tutulmakta, son olarak da cam cila ya da parke cilası ile işlem tamamlanmaktadır. Sistre cila dediğimizde, cila ve sistre uygulamasını ayrı ayrı düşünmek, yapılabilecek en büyük yanlış olacaktır. Bu iki uygulama da, parkelerin ilk günkü görünümlerine kavuşması için yapılacak işlemlerdir. Cila işlemini yapacak olan ustanın kaliteli olması ve işinde usta olması da, işlemin daha kaliteli bir şekilde yapılmasını, parkelerin cila işleminin en iyi şekilde yapılmasına neden olacaktır. İki çeşit cila türü vardır. Bunlardan parlaklık olarak daha parlak görünen cam cilası, titiz bir çalışmayla yapılmalıdır. Parke cilası da, aynı cam cilasında olduğu gibi, titiz bir çalışmayla yapılmadığı takdirde, istenilen görüntünün elde edilememesine neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de, uzun yıllar boyunca cila işinde yer alan ve cilaların türlerini, uygulanmasını son derece iyi bilen ustalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ustalar da genellikle sistre ve cila işlemini yapan kaliteli firmalarla birlikte çalışmakta, yaptıkları parke yeniliği üzerinden para almaktadır.

Sistre Cila

Sistre Cila Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cila yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, parkedeki pürüzlerin tamamen ortadan kaldırılmasıdır. Parkelerde pürüzlü yapılar olduğu takdirde, uygulanacak olan cila, güzel bir görüntü vermesi dışında bazı bölümlerde pürüzlü yapı nedeniyle istenilen görüntüyü vermeyecektir. Bu nedenle, cila işlemi öncesinde 40’lık zımpara ile parkeler zımpara işleminden geçirilmelidir. Tıpkı duvar boyamada olduğu gibi, sistre cilada da parkelerin pürüzleri tam anlamıyla ortadan kaldırılmalıdır. 40’lık zımpara işleminden sonra, ikinci zımpara işlemi 60’lık zımpara ile yapılmaktadır. Bu zımpara sonrasında ise, yerdeki açıklıkları kapatmak, parkedeki çatlakları ve ara açıklığını doldurmak için macun işlemi uygulanmalıdır. Bu işlem de, belirli bir süre sonra son zımpara işleminin uygulanmasına imkan sağlamaktadır. Macun kuruduğu takdirde, kuruyan macunun ortaya çıkardığı pürüzleri gidermek için, bu sefer 120’lık zımpara işlemi ile zımpara çalışması yapılmaktadır. Bu işlem sırasında kullanılan sistre makinası belirli alanlara girememektedir. Makinanın giremediği alanlara da, manuel olarak spiral ile birlikte zımpara işlemi yapılmazsa, ortaya çıkacak görüntünün mükemmel olması tam anlamıyla sağlanamamaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için sistre cila işini verdiğiniz ustanın spiral ile köşeleri iyi şekilde zımparalaması gerekir. Bu koşullara dikkat edildiği takdirde en kaliteli cila uygulamalarından bir tanesini parkelerinizde yaptırabilirsiniz. Sistre uygulamaları konusunda ilgili sayfa sitede yer almaktadır.

Cam Cila ile Sistre Cila

Cam Cila İle Sistre Cila

Genellikle sistre cila uygulamasının yapılacağı mekanlarda, iki tür cila tercih edilmektedir. Bunlar, yukarıda da dediğimiz gibi, parke cilası ve cam cila olmaktadır. İki cila arasında kullanım yoğunluğuna göre bazı farklılıklar bulunmaktadır. Cam cilalar, sentetik özlü cilalar olması nedeniyle, son derece güzel bir görünüm vermesi dışında, yoğun kullanımlarda aşınmalara neden olabilmektedir. Bu da, cilanın özüyle alakalı bir durumdur. Fakat cam cilalar, parkelerde mükemmel bir görüntü vermesiyle, en çok tercih edilen cila türü olmayı başarmıştır. Genellikle evlerde cam cila uygulaması yapılmaktadır. Evlerde parkeler yoğun kullanıma maruz kalmaması nedeniyle, çok fazla deforme olmamaktadır. Fakat iş yerlerinde, sürekli olarak kullanılan parkeler, kolay bir şekilde aşınabilmektedir. Bu tarz yerler için de, direkt olarak parke cilası işlemi yapılır. Parke cilası, uzun yıllar boyunca kullanılabilen ve parlaklığını koruyan cilaların başında gelmektedir. Bu nedenle, yoğun kullanım olan yerlerde cila türü olarak parke cilası tercih edilmelidir. Tabii ki istediğiniz takdirde, ofisiniz ya da yoğun kullanıma maruz kalan alanlarınız için de cam cila tercih edebilirsiniz. Fakat cam cila, parke cilasına göre daha güzel bir görüntü vermesi dışında, yoğun kullanım nedeniyle parlaklığını uzun süreler koruyamamaktadır.

Sistre Cila Fiyatları

Sistre Cila Fiyatları

Günümüzde en çok merak edilen konuların başında, sistre cila fiyatları gelmektedir. Sistre cila fiyatları, işlemin yapılacağı alanın büyüklüğüne ve yapılacak olan cilanın türüne göre değişen fiyatlara sahiptir. Bu nedenle, direkt olarak cila fiyatları şu şekildedir deme imkanı bulunmamaktadır. Alanında lider ve uzun yıllar boyunca bu alanda faaliyet gösteren firmalarla iletişime geçmeniz halinde, sizlere en ekonomik fiyatları sunacak ve çalışmalara hemen başlayacaklardır. Fiyatlarda değişme yaşanmasının temel faktörü ise şunlardır; ilk olarak cam cilanın tiner ile inceltilerek daha zayıf bir cila türü olmasından bahsetmek gerekir. Zayıf olması ve kalın bir cila türü olmaması, cam cilaların daha parlak bir görüntü sağlamasına neden olmaktadır. Fakat yoğun kullanımlarda, ince yapısı nedeniyle kolay bir şekilde deforme olabilmektedir. Bu nedenle de, cam cila kullanılacaksa, fiyat değişiklik göstermektedir. Parke cilası ise tiner işlemine maruz kalmaması nedeniyle kalın bir yapıya sahiptir. Kalın bir yapıda bulunması da, uzun yıllar boyunca yoğun kullanımlara dayanıklı olmasına, parkenin görünümünü uzun yıllar boyunca korumasına neden olmaktadır. Parke cilası kullanılacaksa da, fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilmektedir. Genel olarak cila işleminin yapılacağı alana göre fiyat verilmektedir. Fiyat almak için yapmanız gereken tek şey, kaliteli bir firmayla görüşmek ve keşif ekibi istemek olacaktır. Keşif ekibi geldikten sonra, en hızlı şekilde keşif çalışması bitirilerek, sizlere fiyat sunulacaktır.

Sistre Cila Firmaları

Sistre cila firmaları, piyasada çok fazla bulunmayan fakat fazla bulunmamalarıyla doğru orantılı olarak işlerini kaliteli bir şekilde yapan firmalar olmaktadır. Bu nedenle özellikle evinizi tadilat yaptırmak istediğinizde kirlenecek olan parkeler için ya da yıpranan parkeleriniz için, kaliteli bir sistre cila firmasını tercih edebilirsiniz. Tercih etmeniz halinde, yıpranan parkeleriniz hem ilk günkü görüntüsüne kavuşacak, hem de uzun yıllar boyunca bu görüntüyü koruyacaktır. Hem ekonomik, hem sağlıklı, hem de modern bir görünüm sunması nedeniyle dekoratif bir çalışma olan bu uygulama, her evin ihtiyacıdır diyebiliriz. Sizler de bu işlemi yaptırmak istiyorsanız ve evinizin parkelerinin ya da iş yerinizin parkelerinin mükemmel bir görüntüye sahip olmasını arzuluyorsanız, yapmanız gereken tek şey alanında lider ve uzun yıllar boyunca bu konuda çalışmalar yapan firmalarla iletişime geçmek olacaktır. Bu firmalar, ilk olarak bir keşif ekibi göndererek, işlemin yapılacağı alanı kontrol etmekte, yapılan analizler sonrasında da çalışmalara hemen başlamaktadır. Yapılacak olan çalışmalar mekanın büyüklüğüne göre belirlenen sürelerde tamamlandığı gibi daha erken sürelerde de bitebilmektedir. İstanbul için destek ve fiyat almak için bizi arayın.

Adres: Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No. 142/A 34903 Pendik İstanbul

Tel: (0216) 392 31 45

Faks: (0216) 392 31 45

Gsm: (0532) 738 35 88