Ev Dekorasyon

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Ev Dekorasyon Hakkında Her Şey

Yeni bir ev aldığınızda taşınmanın en zevkli kısmı ev dekorasyon aşamasıdır. Özellikle daha önce hiç kendi eviniz olmamış ve eski eşyalar ile sıradan bir dekorasyona sahip evlerde oturmuşsanız, yeni evinizi kendi zevklerinize göre dekore ederek kendinize ait, sizin elinizden çıkan bir mekan tasarlamak, bu konuda belirgin bir yeteneğiniz olsa da olmasa da size büyük zevk verir. Bu aşamada tercih edeceğiniz mobilyalar, halılar, perdeler ve diğer eşyalar tek tek ve özenle tercih ederek birbirleriyle uyumlu hale getirilmeye çalışılır. Bu yazımızda ev dekorasyon konusuna yeni başlayanlar için tavsiyeler vereceğiz.

IMG-20161022-WA0002

Mobilya Seçiminde Konfor Ne Kadar Önemli?

Ev dekorasyonunun en önemli parçası mobilyalardır. Mobilya seçimi genel olarak konfor arayışınıza paralel olarak belirlenmektedir. Çünkü dinlenmek ve günlük kullanım için mobilyaların kullanışlı ve rahat olması beklenir. Bu açıdan eşyalarınızın, özellikle de mobilyalarınızın fazla yer kaplamaması ve işlevsel olması oldukça önemlidir. En son çıkan modellerde yaygın olarak gardırop ve baza olarak kullanılan tasarımlar dikkat çekmektedir. Alan konusunda sıkıntınız yoksa vintage mobilyalar en sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Klasik görünüm ile rahatlığı ve şık tasarımı bir araya getiriyor. Vintage mobilyalar hem çağa uygun tasarımları hem de kullanışlı olmaları açısından birçok kullanıcının ilk tercihi arasındadır. Modellerde herhangi bir renk kısıtlaması yer almasa da ağırlıklı olarak pastel tonların hakim olduğu söylenebilir. Vintage mobilyalar ortama ferahlık ve uyum katarak çağın ruhunu yansıtan tasarımları kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Eskiye göre, mobilya üretimlerinde, klasik tarzın çok fazla dışına çıkılmış özellikle de gençlerin tarzına uygun olarak yapılan tasarımlarda hayli ilerleme kaydedilmiştir. Peki, mobilyalarımızı neye göre seçeceğiz? Burada seçiminizi sizin konfor arayışınız belirlemektedir. Konfor yeni dekorasyon anlayışına göre her şey demektir. Eviniz konforlu ve kullanışlı olmalıdır. Eşyalarınız ve özellikle de mobilyalarınız fazla yer kaplamamalı ve fonksiyonel olmalıdır. Aynı anda birden fazla eşya olarak kullanılabilen mobilyalar en yeni trendler arasında yer almaktadır. Hem gardırop hem baza olarak kullanılan modeller özellikle dar evlerde en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaya başlamıştır. Aynı şekilde merdivenlerinizi çekmece olarak tasarlatabilmeniz de mümkündür. Bu tür özel tasarımlarda biraz daha fazla para verecek olsanız da bir ömür boyunca hem düzenli hem de kullanışlı bir eviniz olacak.

IMG-20161022-WA0005

Vintage Mobilya Rüzgarı Sizi de Mi Etkiledi?

Eğer alan konusunda sıkıntınız yok ise size tavsiye edebileceğimiz mobilya seçenekleri arasında vintage mobilyalar yer alıyor. Vintage klasik görünüm ile rahatlığı ve şirinliği bir araya getiriyor. Klasik mobilya takımı denilince ilk akla gelen genellikle soğuk duruşlu, herhangi bir konforu olmayan, renksiz, fazla sade ve ağır mobilyalar akla geliyor. Vintage mobilya modası klasik mobilya takımlarının tüm olumsuz özelliklerini eleyerek, hem genç ruhlara uygun hem de şirin ev tasarımları yapabilmenizi sağlıyor. Bu konudaki renk tercihleriniz ise son derece geniş. Vintage takımlarda genellikle pastel tonları tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Özellikle pembe ve mavi mobilyalar ile yapacağınız kombinler evinize son derece ferah ve aydınlık bir hava katacak. Vintage mobilyaları salonlarınızda ve yatak odanızda tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon Konusunda Tarzınızı Seçin

Evlerinizde farklı tarz mobilyaları bir arada kullanmanız tavsiye edilmez. Bu hem sizin tarzınızı tam olarak ortaya çıkartmayacak hem de çok dağınık ve karışık bir görünüm oluşturacaktır. Bu yüzden mobilya seçerken ne istediğinizi belirleyin. Şık bir dekorasyona mı ihtiyacınız var? Spor ve modern bir görünüm mü istiyorsunuz, yoksa sadece rahatlıktan yana mısınız? Bunları bilmeniz gerekiyor. Bu konudaki en önemli tavsiyemiz aklınızdaki renge göre mobilya seçmemeniz. Sevdiğiniz bir renk için tarzınıza uygun olmayan koltuk takımlarını ya da mobilyaları tercih etmeyiniz. Renk bulunur ancak bir koltuk takımını değiştirmek size maddi anlamda yarar getirmez.

IMG-20161022-WA0011

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mobilya tarzı bakımından çok fazla seçeneğiniz var. Ne olursa olsun çok fazla son moda olan, çok fazla spor olan, çok fazla vintage olan ya da çok fazla klasik olan modelleri seçmeyin. Çünkü bunların her birinin modası kısa zamanda geçecek ve bir süre sonra siz de sıkılacaksınız. TV ünitenizi, dilediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz boyutlarda ve çok gözlü olarak tercih edin. TV ünitesinin kullanışlı olması hem ortalıkta gezen birçok eşyanın toparlanmasını sağlayacak hem de üniteyi biblolar ile süsleyebilme imkanı verecektir. Yemek takımı olarak ise yine mobilyalarınızla aynı tarzda, olabildiğince yer kaplamayan, yemek bölümü için seçtiğiniz alanda rahat gezinebilme imkanı ve geometrik açıdan koltuk ve diğer mobilyalarınız ile uyum sağlayabilen bir tarzda olmasına dikkat edin. Hatta tüm takımı birlikte satın alın. Parçaları bölmeyin. Ancak bir ya da iki küçük masayı farklı bir renk ya da biraz farklı bir tarzda seçebilirsiniz. Mobilyalarınızın birbirleri ile geometrik açıdan uyumlu olması çok önemli.

Yeni moda mobilya tasarımları birbirinden farklı oldukça şık tasarımlar içeriyor. Tarzınız ve zevkiniz ne olursa olsun mobilya seçiminde abartıya kaçmamak gerekiyor. Bunda modanın geçici olması elbette ilk sebeptir. Bunun yanında şık ve kullanışlı tasarımları tercih etmek size her zaman avantaj sağlar. Mobilyaların evin diğer araçlarıyla uyumlu olması size avantaj sağlayacak olan diğer bir unsurdur. Böylece rahatlıkla değişiklik yapabilir, gerektiğinde bazı parçaları çıkarabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Faydalı Tüyolar

 • Halı seçmeden önce ölçülerini doğru alın. Parça halı tercih edecekseniz oda zemininin kenarlarından ortalama 30-40 cm daha içeride olur. Bundan az yer kaplayan halılar fazla küçük gelebilir.
 • Mobilya almadan önce de mutlaka oda ölçülerini bir yere not edin. Aksi halde mobilyaları aldıktan sonra küçük veya büyük kalması sorunu ortaya çıkar.
 • Pastel renkler her zaman duvarlarda iyi durmaz. Eğer oda büyükse renk geçişleri ve tonlamalarla derinlik sağlayın. Bir tane ana pastel rengi seçtikten sonra bir iki ton koyu rengiyle de imkan tanıyın.
 • Yatak odalarında yatak başı odanın odak noktasıdır. Eğer yoksa duvara sanatsal resimler veya dekoratif nesneler Daraltmaması şartıyla duvarı tamamen farklı bir renge boyayabilirsiniz.
 • Aksesuarları zaman içinde değiştirmek isterseniz yine mobilyalara uyum sağlayan seçeneklere odaklanın. İlk defa seçecekler için her zaman geçerliliğini koruyacak bir mobilya seçimi önerir. Aksesuarlar çabuk vazgeçilebilen dekoratif ürünler olduğu için ilk başta yüklü paralar vermenize gerek yoktur. Birkaç seneye sıkılabilir ve yenilerini almak isteyebilirsiniz. Alışveriş yaparken her zaman geniş zamanlı düşünün.
 • Seçeceğiniz tabloların alt kenarı kanepe ya da büfenin bir miktar üstünde olsun. Tablo koridor duvarlarında ise yerin orta kısmından ilk basamak ya da zeminden ortalama 168 cm yukarıda olmalı.
 • Evde kornil, pervaz, süpürgelik gibi yapı elemanlarını beyaza boyamayın. Eğer normalden daha inceyse duvarla aynı renge boyayabilirsiniz. Böylelikle mekanı daha geniş göstermiş olursunuz.
 • Her evde ya da ofiste birden fazla odak noktası vardır. TV bölümü, şömine veya manzara olan pencere olabilir. Odak noktasını siz belirleyin. Görmekten hoşlanacağınız şeklide odanızın dekorasyonunu yapın.
 • Yapay bitkilerle mekânı canlı gösterebilirsiniz. Mobilyalara ya da halılara uyan renkte yapay çiçekleri kullanabilirsiniz.
 • Dekorasyon alışverişi yapmadan önce kendi bütçenizi ve nereye ne almak istediğinizi iyice belirleyin. Size uyan tarza uygun ürünler bulmak için biraz daha zaman harcayarak, uyumu ve bütçenizi düşünmek mantıklıdır.
 • Eşyaların yerleşimini kendi belirlediğiniz dekorasyona göre yapın. Ancak bunu yaparken bazı genel karalarlı atlamayın. Küçük odalarda eşyaları üst üste yığmak odayı sadece boğacaktır. Ferahlatmak için daha az eşya kullanabilirsiniz. Ayrıca küçük odalarda koyu renklerden uzak durmakta fayda var. Açık renkler her zaman daha ferah bir görünüm sağlar. Geniş ve çok eşyaya müsait odalarda bu geçerli değildir. Renkli ve uyumlu eşyalarla daha da şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Uyumlu dekorasyon için odak noktalarını kullanırsanız işinizi çok daha kolay olacaktır.
 • Bir oda dekorasyonunda üç farklı model ve renkten fazla ahşap kullanmayın. Aksi halde karmaşık ve hoş olmayan bir görüntüye sebep olursunuz. Zemin, mobilyalar ve dolaplar birbiriyle uyumlu olmalıdır. Eğer farklı mobilyalar kullanıyorsanız birkaçının kendi içinde uyumlu olmasına dikkat edin.
 • Birbirine uymayan pek çok eşyayı bir arada kullanmak istiyorsanız aksesuarların odayı boğmasını engelleyin. Önce temel eşyalara odaklanın. Halı ve mobilyalar gibi. Aksesuarlar karmaşa yaratabilir.
 • Son dönemlerde oldukça moda olan bir dekorasyon şekli renkli duvar boyası yapmaktır. Eğer duvarlarda birkaç farklı tonu bir arada kullanacaksanız görece olmakla beraber üstte açık ve altta koyu ton kullanmak size avantaj sağlayabilir. Seçim sizin.
 • Kullanılacak avize ölçüsünü doğru almak için odanın ayak ölçüsü ve genişliğini bulun. Bunu 2 ile çarpın. Eğer odanız 10 ayak ölçüsüyse kullanacağınız avize çapı iki katı, yani 20 inç olur.
 • Mobilyaları uzun yıllar kullanacağınızdan doğru renk önemlidir. Sevdiğiniz ve göz yormayan renkler her zaman avantajlıdır. Kullanımı da gözden kaçırmayın. Dönemin parlak renkleri sizi cezp edebilir ancak uzun vadede size masraf çıkarabilir. Bu yüzden hem şık hem de her zaman kullanışlı olabilecek modeller seçin.
 • Yapılan en yaygın dekorasyon hatası mobilyalarınızı sıra sıra dizmektir. Bunun yerine kendinize bir dekorasyon örneği oluşturun ve odanıza hareket katın. Örneğin odanın bir bölümü çalışma için, bir bölümü bilgisayar kullanımı için tasarlanabilir. Salonsa bu yemek yenen, keyif yapılan ve TV izlenen bölüm olarak değişiklik gösterebilir.
 • Perde seçiminde halı ve mobilya uyumu çok önemlidir. Son dönemlerde klasik tüller yerine jaluziler oldukça revaçta. Uzun vadede kullanım kolaylığı açısından değerlendirilebilir.
 • Dekorasyonu siz belirleyin. Kullanım için kolaylık sağlamasını ve gözü yormamasını ön planda tutun. Zamanla değişiklik yapabilir ve düzeni oturtabilirsiniz. Bazen hemen etkili sonuç almak zor olabilir. Gerekirse çevrenizden dekorasyon tavsiyesi de alabilirsiniz. Dekorasyon yaparken dışarıdan birinin gözüyle değerlendirme yapmaya çalışın. O zaman her şey daha da netleşecektir.

Koltuk Takımı Konusunda Tavsiyeler

Ev dekorasyonları alanında koltuk takımı elbette bir evi ortaya çıkartan en önemli parça durumunda. Üstelik misafirlerinizi salonlarınızda ya da oturma odalarınızda ağırlıyorsunuz ve dolayısıyla da koltuk takımları en görünür parçalar haline geliyor. Bu yüzden bu seçimi çok iyi yapmanız gerekiyor. Koltuk takımlarında çok açık ve canlı renkleri tercih etmeniz, perde ve halı kombinasyonunu ayarlamanızı zorlaştıracak ve çok canlı renklere sahip koltuklar evinizde bir panayır havası yaratacak. Böyle bir seçim zaman ilerledikçe göz yorucu bir hale geleceğinden dergilerde ve internette gördüğünüz renkli ve şirin koltuk takımlarına aldanmayın ve koltuklarınızı olabildiğince koyu renklerde tercih edin. Özellikle acı yeşil ve gri tonları ya da açık kahverengi ya da koyu krem tonları koltuk takımları için son derece uygun. Bu sayede çabuk kirlenme açısından da şanslı olacaksınız.

Tek veya takım olarak koltuk tercih ederken öncelik her zaman rahatlık ve omuriliğe verdiği destek ön planda olmalıdır. Çok şık ve modaya uygun olan ancak oturduğunuzda sizi diken üstünde hissettirecek bir koltuk tasarım hatasından başka bir şey değildir. Bu nedenle mutlaka koltuk almadan önce deneme yapın ve en çok rahat ettiğiniz koltuğu alın. Renk seçiminde de kullanım sıklığı ve diğer eşyalara uyum sağlaması gibi unsurları göz önünde bulundurun.

IMG-20161022-WA0012

Mutlaka Rahat Olmalı

Model olarak köşeli koltuk takımları çok fazla tercih ediliyor ve modası da uzun süre geçeceğe benzemiyor. Söylenilen renk kurallarına uyarsanız sizin de bu takımları uzun süreler kullanmanız mümkün. Ancak rahat takımları tercih etmeniz yine sizin yararınıza olacak. Bu takımlar hem son derece şık hem de modern bir görünüm yaratıyor. Artık ev dekorasyonlarında çok kasıntı şıklıklar tercih edilmiyor. Eviniz mutlaka rahat olmalı. O koltukları siz kullanacağınıza göre oturduğunuzda ya da uzandığınızda siz de rahat etmelisiniz.

Salon Ve Oturma Odalarına Nasıl Halılar Yakışır?

Artık halı ve perde seçimine gelebilirsiniz. Evinizi mobilyalar ile çok fazla doldurur, çok büyük ve çok parçalı koltuk takımları alırsanız eğer halı seçimi sizi zorlayacaktır. Mobilyalar ve koltuklar asla halılarınızın üstünü tamamen kapatmamalı. Bu hem eşyalara üst üste binmiş gibi bir görünüm veriyor hem ferah ve geniş görünümü ortadan kaldırıyor hem de halılarınıza zarar veriyor. Halılarınızı olabildiğince narin desenlerden ya da düz renklerden seçin. Kaba desenler ya da çok canlı ve parlak renkler de bir süre sonra sıkıcı olacak. Halılarınızın ipliklerinin kaliteli olmasına ve ağır halılar satın almamaya dikkat edin. Düz renk halılar yerine kilim desenli halıları da kullanabilirsiniz. Ancak çok geniş kilim desenleri yine de tavsiye edilmiyor.

Perde Seçimi Konusunda Alternatifler

Perde seçiminde son moda stor perdeler. Bu tip perdeler kolay kullanımları, sade duruşları ve desen seçenekleri ile hemen hemen her zevke uygun perdeler. Silinebiliyor oluşları da onları son derece kullanışlı kılıyor. Zebra perdeler hem güneşlik hem de perde olarak kullanılabildiğinden size bir güneşlik alma zorunluluğu da bırakmıyor. Bu açıdan stor perdeler ev dekorasyon ve tasarım modellerinde son derece uygun. Ancak elbette yere kadar uzanan ipek gibi tül perdeleri de tercih edebilirsiniz. Tüllerinizde her zaman beyazdan yana olun. Perde olarak ise, pastel tonları tercih edin. Aksi halde eviniz daha dar görünecek. Halı seçiminden önce ev dekorasyonunda halılar için özel bir alan yaratmayı unutmayın. Aksi halde boşluk olmayan ev için halı seçimi sizi epey zorlayabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız halıları eşyaların üzerine ya da altına sermeyin. Ya tam görünsün ya da daha küçük boylarıyla değiştirin. Renk seçiminde de düz ve mobilyalarınıza uya modeller her zaman iyi bir görüntü sağlar.

Biblo Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evinizde biblo ya da tablo olarak tercih edeceğiniz milyonlarca seçenek var. Ancak bu noktada şunu söylemeliyiz çok fazla biblo demek çok dolu bir görünüm demek ki bu da evinizin enerjisini düşürüyor. Biblolar arasında durağan hale geçen enerjinin atılması zorlaşıyor. Bunun yanında biblolar çok fazla toz toplayarak temizliği de zorlaştırıyor ve ev hijyenini azaltıyor. Bunun yerine bomboş bir görünüm oluşturmamak adına tablo sayınızı çoğaltabilir ya da perdelerinizi daha dolu bir görünüm ile tercih edebilirsiniz.

Banyoda Duş Bölümü İçin Farklı Alternatifler

Bildiğiniz gibi ev dekorasyonunun büyük bir kısmını banyo dekorasyon ve mutfak dekorasyonu oluşturuyor. Banyo dekorasyonunda, sade görünümü tercih edin. Döşemelerin açık renk olmasını tercih edin. Aynı zamanda tüm duvar kaplama döşeme tercih etmeniz de banyolarınız için son derece uygun. Duş bölümünde en kullanışlı seçim duşakabin olacaktır. Küvet, etrafa sular sıçratıp hijyeni yok etmeniz yüzünden geçmişte kalmış bir banyo tasarım parçasıdır. Bunun yerine küvetli duşakabin yaptırabilirsiniz. Özellikle gömme dikdörtgen geniş ve şeffaf panelli duşa kabinler şık bir banyo için son derece ideal. Elbette panelde kumlama desenleri de tercih edebilirsiniz. Buna Alternatif olarak şeffaf panelli menteşeli duşa kabinler de çok şık bir görünüm sağlayabiliyor. Eğer alanınız dar değilse mutlaka menteşeli duşa kabin tercih edin. Hem kullanışlılık hem de şıklık bakımından bu duşa kabinler çok daha kaliteli.

Banyolar genellikle açık renkli ürünlerin olduğu tasarımlar barındırır. Krem rengi dolaplar, kaliteli malzemeden yapılmış musluklar kulanım ve renk uyumu açısından önemlidir. Son dönemlerde size duyarlı musluklar yoğun şekilde tercih ediliyor. Siz de tasarruf ve kullanım kolaylığı açısından bu muslukları tercih edebilirsiniz. Banyo dolabı seçiminde de kullanım ve şık tasarıma önem verebilirsiniz.

IMG-20161022-WA0013

Duşakabin

Son yılların en moda dekorasyonları banyolarda da kendini belli etmektedir. Beyazın hakim olduğu banyolarda farklı tonlarda duşakabin modelleri kullanıcılarını beklemektedir. Sayısız farklı modeller herkesin göz zevkine hitap etmekte ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Kullanım açısından duşa kabinler birçok farklı model içermektedir. Model seçimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta banyo büyüklüğü hesaplamasıdır. Banyolar dar ve hareket alanı kısıtlı olduğunda duşa kabinlerin de az yer kaplaması tavsiye edilir.

Banyo dekorasyonu son yıllarda birden gelişme gösteren modellere sahiptir. Ağırlıklı olarak sade ve şık tasarımlar dekoratif ürünler içinde yer alır. Artık sadece küvet yerine küvetli duşa kabin yoğun talep görmektedir. Özellikle gömme, geniş ve şeffaf panelli duşa kabinler modern ve şık bir banyo için son derece ideal. İsteğe göre desenli banyo dekorasyonu modellerinden de seçim yapabilirsiniz. Ayrıca duşakabin modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için duşakabin sayfamıza göz atabilirsiniz.

Banyo Dolabınız Tam Olarak Nasıl Olmalı?

Banyolarınızda duş sistemi olarak kolay kolay paslanmayan, armatürler ve musluklar tercih edin. Unutmayın ki şık bir banyo için armatür seçimi çok önemli. Çabuk bozulmayan, sizi sık sık yarı yolda bırakmayan musluklar, armatürler ve duş sistemleri tercih etmelisiniz. Banyo dolabı lavabo seçimi de son derece önemli ve kesinlikle atlanmaması gerekiyor. Banyo dolabı alanınıza göre yer kaplamayan ancak çok eşya alan bir dolap olmalı. Bu konuda havlularınızı seçerken sık sık dağınık bir görünüm ve karışıklık yaratmayacak, sık sık düzenleme gereği oluşturmayacak banyo dolapları tavsiye edilir. Eğer duşa kabininizde kumlama desen yoksa banyo dolabınızda da olmasın. Bu uyumu bozacaktır. Bunun yanında banyo dolabınız tüm eşyalarınızı ve bakım malzemelerinizi toparlamalı. Birçok kişisel malzemenizin ortalıkta durması hem hijyen açısından hem de görünüm açısından hoş değil.

Banyo dolabı renk tercihi olarak bu alanın ferahlığını bozacak renkler kullanmayın. Banyo dekorasyonunda da yine açık renkleri tavsiye edeceğiniz. Birçok kişi dekorasyondaki yeni trendler nedeniyle canlı renklerden yana seçim yapıyor. Ancak ilk seferde ne kadar severseniz sevin mutlaka bundan sıkılacaksınız ve evinize yeni eşya alırken sürekli düşünmek ve uyum yapmak zorunda kalacaksınız.

En İdeal Mutfak Dekorasyonu Nasıl Oluşturulur?

Mutfak dekorasyonu konusunda çok fazla seçeneğiniz bulunmuyor. Bunun için artık ankastre mutfak bir numaralı seçim durumda çünkü hem temizlenmesi hem toparlanması son derece kolay hem de görünüm bakımından son derece şık. Mutfakta tasarımda dikkat edeceğiniz en önemli nokta, ocağın, fırının, evyenin birbirine olan yakınlıkları ve hareket mesafesi. Mutfakta yemek yaparken oradan oraya koşturacağınız şekilde değil de her işinizi sıralı bir şekilde yapabileceğiniz bir tasarıma sahip mutfak düzenlemesi yapmalısınız. Set olarak açık renk granitleri tercih edebilirsiniz. Çok kaliteli mermer de şık bir görünüm sağlayacak olsa da yıpranma açısından yüzey kaplamalı granit daha kolay bir kullanım sunacaktır. Set üstü duvar döşemelerinde koyu renkleri tercih etmeyin. Ankastreniz koyu renk olacağından mutfak dolabı seçimlerinizi de olabildiğince açık renklerden yana yapın.

Mutfak dekorasyonu için en sık tercih edilen ankastre mutfak seçenekleridir. Dağınıklıktan uzak şık bir tasarım isteyenler için son derece idealdir. Özellikle günün büyük bölümünü mutfakta geçirenler ve mutfakla uğraşmayı sevenler için mobilyalara ve temel eşyalara uyan renkler seçebilirsiniz. Örneğin buzdolabınız gümüş renkse aynı tonları kullanabilirsiniz.

IMG-20161022-WA0014

Mutfak Dolabı Ve Halı Tercihi

Mutfak dolaplarınızda özellikle vintage tarzını kullanabilmeniz çok şık bir mutfak yaratacaktır. Vintage kum beji dolaplar ve masa ile granit mermer ve ankastre son derece uyumlu bir görünüm yaratacaktır. Bu noktada halınızı biraz daha renkli tercih edebilirsiniz. Mutfak dekorasyonlarında çok açık renk halılar tavsiye edilmediğinden mutfak halısı seçiminde biraz daha şanslısınız.

Evin en önemli tamamlayıcıları halı ve perdelerdir. Halı seçiminden önce ev dekorasyonunda halılar için özel bir alan yaratmayı unutmayın. Aksi halde boşluk olmayan ev için halı seçimi sizi epey zorlayabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız halıları eşyaların üzerine ya da altına sermeyin. Ya tam görünsün ya da daha küçük boylarıyla değiştirin. Renk seçiminde de düz ve mobilyalarınıza uya modeller her zaman iyi bir görüntü sağlar.

Ev Dekorasyon Mutfak Dolabı Çalışması

Ev Dekorasyon Mutfak Dolabı Çalışması

 

Tadilat İşlemleri

Eğer evinizi baştan yaratmaya karar verdiyseniz ve bunun için tadilat gerekliyse öncelikle verdiğiniz bu kararın sizi pişman etmeyeceğinden ve bu köklü değişikliğin hayatınızı nasıl etkileyeceğinden emin olun. Çünkü yanlış bir seçim yaptığınızda ve tüm paranızı yanlış dekorasyon seçimi için kullandığınızda yaşayacağınız hayal kırıklığı canınızı son derece sıkacaktır. Evin herhangi bir bölümü için dekorasyon yapmak ya da yaptırmak tüm detaylarıyla düşünülmesi gereken işlemler toplamıdır. Kalıcı dekorasyonlar bu açıdan her zaman şıklıktan ödün vermeyecek şekilde gerçekleştirilmelidir. Moda her zaman değişen bir kavram olduğu için tüm zamanlarda geçerli olacak bir tarzı benimsemeye önem verin.

Eğer sizde ev dekorasyon konusunda firmamızdan destek almak ve ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak istiyorsanız lütfen bize (0216) 392 31 45 no.lu telefon hattından ulaşın.

IMG_4731
IMG_4729
IMG_4733

IMG_4881 IMG_4882

IMG_4885 IMG_4886

IMG_4888 IMG_4887

IMG-20160724-WA0001 IMG-20160724-WA0003 IMG-20160724-WA0008
Kaynakça: Faydalı ve ilginizi çekebilecek sayfalar aşağıdadır.

http://www.milliyet.com.tr/ev-dekorasyonu/

http://www.haberler.com/dekorasyon/

http://onedio.com/yasam/dekorasyon-haberleri

https://www.ensonhaber.com/dekorasyon.htm

http://www.cnnturk.com/dekorasyon

http://www.trthaber.com/haber/yasam/huzurlu-ev-dekorasyonu-icin-ipuclari-175667.html

https://www.selcuk.edu.tr/teknik_bilimler_myo/mobilya_ve_dekorasyon/tr

http://onerimerkezi.uludag.edu.tr/Bologna/dereceler/dt/21/dl/tr/b/8/p/386[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]