Duşakabin Modelleri Fiyatları İstanbul

Yapı dekorist, duşakabin İstanbul sayfasında duşakabinlerle ilgili modellere ve fiyatlara yer veriyor. Aynı zamanda İstanbul şehrinde aktif olarak hizmet vermektedir. Bildiğiniz üzere evlerimizin en önemli kısmı şüphesiz ki banyomuzdur. Salonsuz bile ev olur ancak banyosuz bir ev düşünülemez. Günümüzde duşakabin genel olarak banyo içerisinde bir düzen sağlamak için, suyun geniş alanlara dağılmaması için, hoş bir görüntü için kullanılıyor. Ayrıca banyo yapacağınız ortamın dizaynı sizi ferahlatıcı bir şekle bürününce duş almak sizin için bir eziyetten çıkıp aktiviteye dönüşüyor. Dizayna vermiş olduğu güzellik etkisi ve saydığım diğer faydalarının dışında duşakabinler çıkan buharı içeride tutarak ortamın sıcaklaşmasına ve buna bağlı olarak üşümemenize yol açan plastik veya camdan oluşan duvarlardır. Dar alan fobisi olanların pek sevmeyecekleri bir şey olmasına nazaran ev kadınlarına en büyük faydası bütün banyoyu temizlemek zorunda kalmamalarıdır.

Duşakabinlerin kullanım sıklığının son 10 yılda %70 oranında arttığını biliyor muydunuz? İşte duşakabinlerin olmazsa olmaz olduğunun bir kanıtı daha. Duşakabinler yeni eve taşınanların ilk yaptırdıkları şey olmasına karşın yeni apartmanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Çünkü duşakabinlerin sağlamış olduğu birçok fayda vardır. Bu faydalardan bir tanesi temizliktir. Banyonuzun her tarafı yerine bir tarafı ıslanır ve kurutmak için uğraşmazsınız. Bir başka faydası ise göze hitap etmesidir. Duşakabin tasarımlarımız öylesine güzel ki banyonuza adeta bir elbise gibi yakışacaktır. Ayrıca cam seçeneklerimizi, cam dekorunu, rengini, biçimini kısacası her şeyini seçmenize olanak sağlıyoruz.

Duşakabin Fiyatları İstanbul

İlk olarak oval duşakabinlerin ortalama fiyatları ile başlamak istiyorum. Ortalama olarak 185 cm boyunda 4mm temperli cam ile çevrili ve çift kapılı olan oval bir duşakabinin fiyati minimum 350 maksimum 500 TL’dir. Bu fiyatların şehirden şehre değişmesi çok olağan bir durumdur.

Köşeli kareli bir duşakabine bakacak olursak, 120×120 boyutlarında ve yine 185 cm uzunluğunda 4mm şeffaf cam ile çevrilmiş bir duşakabinin minimum fiyatı 450 TL’dir. Bu duşakabinin maksimum fiyatı ise 700 TL’leri bulmaktadır. Çünkü şeffaf cam oldukça şık durur ve talep fazladır. Ancak eğer duşakabin alacaksanız ve cam olmasını planlıyorsanız şeffaf camdan şaşmayın. Gerçekten görüntüsü çok şık oluyor.

Bir de düz duşakabinlerin fiyatlarına değinelim biraz. Düz duşakabinlerde şaşılmayacak gibi ötekilerle aynı fiyat aralığında. 180cm uzunluğundaki düz bir duşakabinin ortalama fiyatı 400 TL’dir. Bu fiyat malzemeye bağlı olarak 700’e kadar çıkabilir. Ancak yine malzemeye bağlı olarak 300’e de düşebilir. Size tavsiyem banyonuz geniş ise kapılı düz duşakabin taktırmanız. Malzemesinin ise şeffaf cam olması. 180 cm’lik şeffaf cam ile çevrili düz bir duşakabinin ortalama maliyeti 600 TL’de olsa elde edilecek olan görüntü için kullanım kolaylığı için bu para bir hiç gibi gözükür.

IMG_4924

Duşakabin Modelleri İstanbul

Şimdi biraz duşakabin modellerinden bahsedelim;

1- Cam ve Plastik Duşakabin:

Cam duşakabinler, genellikle köşeli tarzda veya küçük alanlarda kullanılırlar. Ancak bu büyük alana cam duşakabin olmuyor anlamına gelmez. Cam duşakabinler içerisinde buzlu cam ve şeffaf cam olmak üzere ikiye ayrılırlar. Buzlu camın fiyatları biraz daha pahalı olabilir ancak aralarında çok fazla fark yoktur. Şeffaf cam duşakabinleri genellikle kapalı alanlara maruz kalmayı sevmeyen kişiler kullanır ve sizi boğmaz. Buzlu cam duşakabinler ise daha çok banyo ile tuvaletin aynı olduğu evlerde kullanılır. Böylelikle geniş bir banyoda iki kişi birbirinden bağımsız olarak kişisel işlerini halledebilirler.

Plastik duşakabinler ise genelde buzlu cam görüntüsündedir. Cam ile arasında hatırı sayılır miktarda fiyat farkı vardır. Ancak camdan pek bir farkı olmamasının yanı sıra camdan çok büyük bir avantajı vardır. Elinizdeki duşluk cama çarpabilir ve kırılma ihtimali ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Ancak plastikte bu risk 0’dır. Daha geniş alanlarda dengeyi sağlamak amacıyla genellikle plastik duşakabin tercih edilir.

IMG_4913

2- Köşe Duşakabin: 

Bu duşakabinler genellikle küçük banyolarda kullanılır. Aslında normal bir duşakabindir ama daha küçük bir alana hitap ettiği için kare veya dikdörtgen şeklindedir. Bunun sebebi tamamen banyonun şeklidir. Bu duşakabinlerin de cam ve plastik olmak üzere 2 çeşidi vardır. Fakat sizlere önerim plastik kullanmanızdır. Daha dayanıklı olduğunu siz de göreceksiniz.

IMG_4914

3- Oval Duşakabin:

Oval duşakabinler yine bir köşeye yapılan duşakabinlerdir. Fiyatları ortalama bir miktarda olup köşe duşakabinlerden tek farkı kapı kısmının oval olmasıdır. Bu duşakabinler de yer sıkıntısı olan banyolar için birebirdir. Hem banyonuzda güzel bir görüntüye yol açar, hem de banyonuzun kirlenmesini bir nebze de olsa önler, her banyodan sonra zemini kurulamaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

IMG_4915

4- Düz Duşakabin:

En çok tercih edilen, geniş banyolarda en rahat şartları sağlayan ve en kullanışlı olan duşakabinlerdir. Düz duşakabinlerde daha çok cam siparişi gelir yani insanların çoğu düz duşakabinde cam kullanıyor ve camın plastikten daha şık göründüğünü de itiraf etmek gerekiyor. Düz duşakabinlerde hiçbir köşe veya oval bir kısım yoktur. Dümdüz bir hat ilerisinde ya tekerlekli ya da menteşeli kapılar ile monte edilir.

Çeşitlerimizi daralttığımız zaman bu kadara iniyor. Ancak bunlar camların kalınlıklarına, dekorlarına ve rengine kadar özgünleştirilebiliyor. Çeşitlerden bu kadar bahsetmişken bir de fiyatlardan bahsedelim.

IMG_4916

5- Geniş Banyoya Duşakabin Tercihi:

İlk başlarda geniş bir banyonuz olduğu için mutlu olmuştunuz değil mi? Hani şu filmlerde gördüğümüz kocaman banyolardan bizde de oldu sevinci. Ben de yaşadım o sevinci ama sevincin yerini kızgınlığa bırakması bir haftayı bulmadı. Yerler sürekli ıslak kalıyor sürekli kurulamak zorunda kalıyordum. Daha sonradan banyoma duşa kabin taktırma kararı aldım. Düz bir duşakabin düşündüm çünkü banyom genişti. Size de bunu tavsiye ederim. Köşeli veya oval duşakabinler geniş banyolarda çok küçük durduğu için görüntüyü bozabiliyor.

IMG_4917

6- Orta Genişlikte Banyoya Duşakabinler:

Orta genişlikteki bir banyoya edilmesi gereken duşakabin tercihi köşe duşakabinlerdir. Kare şeklinde olan duşakabinin malzemesini şeffaf cam ve menteşeli kapı yaptırdığınız zaman banyonuza ayrı bir hava katacaktır. Banyo yapmak sizin için de diğer aile fertleri için de daha eğlenceli bir hâl alacaktır. Böyle küçük duşakabinler için buzlu cam düşünmeyin. Çünkü ortam küçük olduğu için ışık sıkıntısı yaşayacaksınız. Bunun dışında bir süre sonra ortam sizi boğmaya başlayacak ve banyo sizin için bir eziyet haline dönüşecek.

IMG_4923

7- Dar Banyoya Duşakabin Modelleri:

Eğer banyonuz dar ise tercih etmeniz gereken duşakabin türü oval duşakabinlerdir. Çünkü oval duşakabinlerin tekerli kapı sistemleri oldukça güzel gözükür. Açıp kapatması çok kolaydır. Burada kullanılması gereken cam türünü soracak olursanız yine şeffaf cam derim. Bunlar sadece benim düşüncelerim. Ancak duşakabin almadan önce ürünleri görüp içerisine bir kere girmenizi tavsiye ederim. Çünkü böyle şeyler 5-6 yılda bir değiştirilen şeylerdir ve neredeyse her gününüz bu duşakabinin içerisinde geçecek. Bu yüzden seçimlerinizi yaparken oldukça dikkatli olmanızı öneririm.

IMG_4918

IMG-20160602-WA0007

Gördüğünüz gibi duşakabinler sizi birçok dertten kurtarırken bir de estetik duruşları ile banyonuza ayrı bir hava katıyorlar. Faydaları say say bitmese de bir yerde bitirmemiz gerekiyor. Anladığınız kadarıyla duşakabinler bu devirde her eve lazım fikrimce. Zaten şuanda yapılan yeni binaların %85’inde belki de daha fazlasında duşakabinler inşa sırasında takılıyor. Size de gönül rahatlığı ile kullanmak düşüyor.

Yapı Dekorist olarak duşakabin hizmetimizi sunduğumuz duşakabin İstanbul sayfamızdasınız. İstanbul bölgesi için bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri ve çalışma saatleri şu şekildedir:

Adres: Fatih Mah., Cumhuriyet Cad. No. 142/A, 34903 Pendik/İstanbul

Google Business sayfamız: https://plus.google.com/111430450587088844851